تدبیر و امید در گلستان ایران

همزمان با سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به استان گلستان جهت افتتاح پروژه مهم بین المللی راه آهن گرگان به اینچه برون امیدهای بسیاری در استان ایجاد شده تا نسبت به توسعه استانی که با وجود قابلیتهای فراوان از محرومیتهای دوچندانی رنج می برد اقدامی شود و از این رنج تاریخی رهایی یابد. سفر رییس جمهور اسلامی ایران هر چند تحت عنوان افتتاح این پروژه است ولی از روزها پیش و بر خلاف سبک و سیاق سفرهای پیشین هیات دولت که خلق الساعه وعده پروژه هایی داده می شد که بسیاری به سرانجام نرسید و با همان سرعت که وعده داده می شد فراموش می شد، این بار با فراخوانی مدیران اجرایی استان به مرکز و برنامه ریزی روی مسایل و موانعی که رشد و توسعه استان را با کندی مواجه کرده، امید زیادی به تحقق انتظارات مردم این دیار مستعد در سفر دولت تدبیر و امید ایجاد خواهد کرد.

استان گلستان به عنوان استانی که پل ارتباطی مهمی با کشورهای مشترک المنافع شمال ایران به شمار می رود و در سالهای ابتدائی استقلال کشورهای آسیای میانه شاهد تردد و مبادلات اقتصادی زیادی بین ایران و این کشورها از این ناحیه بودیم؛ در سالهای آینده نیز باید این جایگاه شاید تا حدودی از دست رفته خود را باز یابد و توسعه متوازن استان که بخشی از آن می تواند بهره مند از این همجواری باشد را بدست آورد.

دولت دکتر حسن روحانی به واسطه آشنایی قبلی که از مسایل و مشکلات بر سر راه توسعه گلستان ایران دارد مطمئنا گشاینده آن نیز خواهد بود.

به هر صورت سفر سه شنبه 11 آذر 93 رییس جمهور و هیات همراه به استان را باید سرفصل جدیدی برای توسعه و شکوفایی استان دانست.

/ 2 نظر / 50 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.