شهر در بلاتکلیفی

شهر در بلاتکلیفی!

آنقدر  مسایل و مشکلات ریز و درشت روزمره زندگی، مشغولمان میکند که شاید گفتن از شهری بهتر تکراری بنظر برسد  ... شهری که از حداقل منابع به بهترین وجه استفاده شده باشد.. شهری که می تواند در آرامش روحی و روانی شهروندان نقش ایفا کند.. و همه اینها با گذشت سالهای سال غیر قابل تحقق و امری ناممکن تلقی شود..

اما چرا داشتن شهری که نه آرمان شهر  و حتی نه شهری که مقایسه شود با شهرهای تراز اول بلکه شهری که دارای ویژگی‌های حداقلی از یک شهر به معنای واقعی کلمه باشد -و نه یک شهر بزرگ شده و غیربهره‌مند از شاخصه‌های مطلوب شهری الا ترافیک سنگین هر روزه!!- این روزها به رویای شهروندان تبدیل شده؟

هر چند که هیچگاه از نقش مردم در فرآیند تحقق یک شهر مطلوب غافل نمی‌توان بود و این مردم (شهروندان)هستند که با تذکرات خود در مقابل کاستی‌های ریز و درشت و پیگیری آنها و البته پیش از آن ادای سهم خود، در اداره شهری بهتر می‌توانند نقش ایفا کنند ولی در بخش دیگر یعنی مدیران شهری به عنوان نمایندگان مردم در این زمینه نباید در هیچ زمانی کوتاهی کند.

اما این روزها و با پایان دوره شهرداری شهردار فعلی و آغاز شورای شهر چهارم، در شهر شاهد نابسامانی‌ها و عدم نظارتهایی هستیم که واقعاً تعجب برانگیز است و البته ظاهراً پاسخگویی هم برای آن وجود ندارد.. از عملا متوقف ماندن بزرگترین پروژه شهری(روگذر شهید قندهاری) تا حفاری های غیراصولی در برخی مناطق جهت احداث کانالهای انتقال آبهای سطحی و  صرف کردن بودجه‌های شهرداری در مناطقی که لزومی به صرف آن نبوده و حتی تعجب اهالی را برانگیخته و در نهایت رهاشدن پرچم‌های جلوی شهرداری مرکز(میدان شهرداری) که با وجود اینکه بارها توسط شهروندان به روابط عمومی شهرداری یادآوری شده است کاری انجام نشده؛ همه و همه نشان از دورانی دارد که شهر و شهرداری در آن به سر می‌برد...

جا دارد تا در همین جا از خدمات سالهای گذشته شهرداری تقدیر شود ولی با این همه لازم است تا نقاط ضعف این دوران که می‌توانست شهر را اعتلایی در حد نام بزرگ گرگان بخشد را به یاد آوریم.. شاید در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شهری مطلوب و باز هم تاکید میکنم مطلوب!!! باشیم و بلاتکلیفی از اولین روزها تا به آخر به شهر ضررهای مادی و معنوی وارد نیاورد.

/ 3 نظر / 18 بازدید
Saman

سلام . وبلاگ زیبایی دارین . اینو جدی میگم . به منم سر بزنین . موفق باشی http://www.tehfun.ir/

محمود دهقان

تا وقتی که وضع شهرداری ما این باشه و ... در راس بهتر از این توقع داشتن رویاستت!

yasaman bakhshi

man ye adame gorgan doostam !!!! ama gahi inghad mosamam be tarke in shahr misham ke fek mikonam kkhdoam daram be khdaom dooroogh migam !!!!!