کریدور سبز میانی گرگان همت می طلبد

با وجود قرار داشتن جنگلهای طبیعی در اطراف بسیاری از شهرهای شمالی، گویی اهمیت طراحی و ساخت فضاهای سبز در داخل حریم این شهرها به فراموشی سپرده شده و اگر گهگاهی هم به آن اشاره ای شود زود از خاطرها می رود!

طی دوره های قبلی شورای اسلامی شهر گرگان، بارها صحبت از لزوم اتصال فضاهایی چون باغ کنسولگری و زمینهای شرکت دخانیات و نیز در مراحل بعد در صورت خروج لشگر 30 از داخل شهر و اتصال این نقاط به پارک شهر فعلی و گسترش فضاهای سبز در مرکز شهر می شد ولی علی الظاهر این مهم که از آن به عنوان ریه تنفسی شهر یاد می‌شود، طی دوره اخیر شورای شهر به دلیل اهمیت موضوعات دیگر به فراموشی سپرده شده است.

با حضور یکی از اعضاء شورای شهر که کارمند ارشد شرکت دخانیات استان نیز می‌باشد(رایزنی جهت الحاق زمین دخانیات به فضای عمومی) و دائر شدن دفتر وزارت خارجه در گرگان و نیز حضور استانداری که از جنس همین استان است(جهت واگذاری زمین کنسولگری روسیه به پارک شهر) چنانچه اقدامی در این خصوص نشود به واقع دچار فرصت سوزی تاریخی شده ایم.

سه آیتم اصلی ذکر شده، امروز ذهن بسیاری از شهروندان این دیار تاریخی را مشغول به خود کرده است که چنانچه مجموعه استانداری و شورای شهر گرگان این دوره با این مختصات نتوانند کاری در جهت الحاق این مناطق به فضای سبز شهر نمایند آیا دیگر کاری در جهت منافع شهروندان می توان از ایشان انتظار داشت؟

امروز و در حالی که تابلوهای تبلیغاتی از پروژه های در دست بررسی و بعضا در حال اجرای شهرداری تمام خیابانها را فرا گرفته است؛ این سوال ذهن بسیاری از شهروندان علاقمند به این دیار تاریخی را مشغول به خود کرده است که الحاق و ساماندهی زمین واگذار شده دبیرستان طالقانی که قرار بود به عنوان پارک مشاهیر گرگان استفاده شود -و در حال حاضر پارکینگی بی‌ضابطه شده- سخت‌تر است یا طراحی و اجرای تقاطع سه سطحی با پیمانکار چینی؟؟!!

و سر آخر اینکه این ابهام ایجاد شده است که پروژه‌های با اهمیت بالا به لحاظ سهم سرانه‌های فضای سبز و تعالی روح فرهنگی گرگان(پیوستگی کتابخانه و پارک مشاهیر) و نیز کاهش ترافیک در مرکز شهر، صرفاً به دلیل پایین بودن مبلغ ریالی پروژه نسبت به برخی پروژه‌ها که پیمانکاران بزرگ را با خود به همراه دارد(!) مورد غفلت واقع می شوند.

/ 1 نظر / 49 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.