خاورمیانه زیر تیغ فتنه

طی روزهای اخیر درگیری هایی از جانب عده‌ای تکفیری و وهابی که به نوعی دست پروردگان عربستان و قطر و برخی کشورهای فرامنطقه ای هستند بر کشور و مردم عراق تحمیل شده است. این جماعت سفاک پس از به آشوب کشیدن کشور سوریه و شکست در آن موضع این بار به عراق رفته‌اند. مرجعیت آگاه عراق آیت الله سیستانی و البته سایر علماء اهل سنت و شیعه هم اعلام جهاد علیه این جماعت حیله و فتنه گر کرده اند که عمق فاجعه در حال وقوع در این کشور تحت لوای مذهب را می‌رساند.

نفی خشونت و افراطی‌گری تحت هر عنوانی در جهان شعار پسندیده و درخوری برای این سال بود که از جانب ریاست محترم جمهور در بدو انتخابشان در سازمان ملل متحد مطرح کردند.

در سالروز این رخداد بزرگ یعنی پیروزی ملت بزرگ ایران در انتخابات سال گذشته، امید است در دومین سالگرد آن شاهد جمع شدن این فتنه گران تحت عنوان مذهب و سایر عناوین در منطقه و تحقق شعار ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی و همزیستی، گفتگو و تعامل فراگیر بین اقوام و ملل منطقه همچون نمونه بی نظیر ایران عزیز باشیم.

 

/ 2 نظر / 21 بازدید
موذن

سلام با مطلب در نظام طبیعت ضعیف پایمال است (مرگ ماهیان در پارک ملی گلستان ) به روز و منتظر نگاه سبزتان هستم شادوتندرست باشید

[لبخند]