اهانت به مردم یا کوچک کردن خود؟

اهانت به مردم یا کوچک کردن خود؟

طی روزهایی که در آن شاهد رقابت گسترده میان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بودیم شاهد انواع و اقسام تبلیغات و اخلاقی و غیراخلاقی بودیم..

به ریاست جمهوری کاری ندارم که چه شد ولی در انتخابات شوراها غیر از عملکرد خود کاندیداها شاهد دستهایی بودم که چگونه درصدد القای غیراخلاقیات به عرصه انتخابات بودند. متاسفانه برخی آنچنان متهورانه و کینه ورزانه به طرف مقابل خود می‌تاختند که ظاهرا فکر می‌کردند فردای بعد از انتخاباتی نیست!

اما انتخابات در دوره های مختلف همیشه شاید این مسایل را به خود دیده است ولی اهانت و اتهام زنی از هر طرفی که باشد با وجود اینکه بارها مضموم و ناپسند عنوان شده و از شرعیات و غیره هم در مورد آن گفته‌اند ولی همچنان این دو عنصر بسیار پرطرفدار است و این موضوع آن زمان بیشتر آزاردهنده است که شخص کاندیدا نیز خود فردی با سابقه باشد والا از افرادی که چندان دارای سابقه روشنی نیستند انتظاری نمی‌رود و صدایی از آنها برخواسته نخواهد بود.

شاهد بودم در جمعی که بچه های هیئتی و مذهبی در راستای رونقی فزون بخشیدن به انتخابات در هیئتهای خود داشتند و در آن جمع تعدادی از کاندیداها را دعوت کرده بودند چگونه فردی از کاندیداها با رگهای بیرون زده و از سر نتانم بینی و حقارت درونی به دیگر حاضرین در جمع -یک یک ایشان- اتهام میزد و اهانت میکرد و می‌خروشید و هیچ کس را همآورد خود نمی‌دید!!!

بگذریم؛ انتخابات این دوره تمام شد ولی بعد از انتخابات نیز این مسایل ادامه دارد تا جایی که کسی بیاید و نه به دو منتخب اول شورای اسلامی شهر، که به مردمی که به ایشان رای داده‌اند با برداشتی سطحی از دو انتخابات که به لحاظ زمینه‌های رای‌آوری کاندیداها با هم از زمین تا آسمان اختلاف دارند اهانت‌هایی بی‌پایه و اساس نمایند؛ هرچند ممکن است کسانی که رای آورده‌اند مورد نظر ما نبوده باشند ولی با اهانت به انتخاب مردم، انتظار در چشم همین مردم بودن و رای گرفتن دوباره از ایشان کاری سخت و شاید ناشدنی باشد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: طی هفته گذشته در یکی از سایتهای خبری تحلیلی مطلبی کار شده بود که با الفاظ و کلماتی اهانت‌آمیز چون عوام و... رای‌دهندگان به دو منتخب اول و دوم شورای اسلامی شهر گرگان آقایان مهندس چراغعلی و مهندس هزارجریبی  را نواخته بودند.

/ 8 نظر / 16 بازدید
رضویان

از این دست مطالب که بعد از انتخابات هست بیشتر از سر بغض و کینه هستش مهندس

محمد منتجبی

سلام دوست عزیز بیشتر اهانتها را باید با نگاهی در ریشه آنها بررسی کرد... ببینید این دوستان و عقبه حامیانشان با اهانت کنندگان در سابق چه کرده اند!

محمد منتجبی

سلام دوست عزیز بیشتر اهانتها را باید با نگاهی در ریشه آنها بررسی کرد... ببینید این دوستان و عقبه حامیانشان با اهانت کنندگان در سابق چه کرده اند!

رضوان صابری

بی خیال این حرفا[گل]

...........

این سایت که نماد بی اخلاقی عرصه اطلاع رسانی استان شده، یک یک افرادی که در تیر رسش است را نوازش میدهد

بیمه ارمان

http://www.arman392.blogfa.com/post/10( داستان یک اتش سوزی ) http://www.arman392.blogfa.com/post/9 ( اهمیت بیمه بدنه )