پرچم آزادگی اباعبدالله(ع) یا پرچم های خانوادگی؟!

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

یکی از ویژگی های اساسی حرکت و قیام امام حسین(ع) در این است که بعد از حدود 1400 سال از گذشت این قیام بزرگ، با تمام دسیسه هایی که برای خاموش کردن آن چیدند این نهضت همچنان صدای "هل من ناصر" و "هل من مبارز" آن بلند است و نوای آزادگی آن رساتر از همیشه در عالم می‌پیچد و بسیاری از حرکتهای آزادی‌خواهانه و انقلابهای مردمی که در جهان اتفاق می‌افتد نیز رهبرانشان صدای خاندان پیامبر را بعد از 1400 سال شنیده بوده‌اند. نمونه آن گاندی رهبر هند است و نمونه‌های دیگری که ذکر یک یک آنها خارج از حوصله این مقال است.

شیوه‌های مختلفی از جانب ملت‌های مختلف و مسلمانان سراسر عالم برای زنده نگهداشتن آیین محرم اتخاذ می‌شود و هر یک به شیوه‌ای در این مسیر سعی و تلاش میکنند و ارادت خویش را نشان می‌دهند. در کنار تمامی این حرکتهای آیینی زیبا، حرکتهایی هم وجود دارد که با نفس این واقعه بزرگ در تضاد است و طی سالهای اخیر دیده می‌شود. یکی از این حرکت‌های ناسازگار با این حرکت عظیم و تاریخ‌ساز، برپایی مهمانی‌های خصوصی و خانوادگی است که در کمال تاسف موجب رنجش بسیاری از عزاداران حسینی شده است.

از دیرباز رسم بوده که هر محله‌ای برای خود هیاتی داشت و تکیه‌ای در آن برپا می‌شد اما اینکه هیات‌هایی که تحت عناوینی خاص صرفا محل تجمع عده‌ای از همشهریان و هم_محله‌ای‌ها و قومی هستند و از اصل واقعه عاشورا و کربلا به دور!! و اصولا با هدف گردهم آمدن سالیانه خانوادگی تشکیل شده‌اند واقعا کاری درست نیست. از همه مورد سوال‌تر اینکه آیا با این حرکتها که به نام خانواده یا قومی با تابلویی خاص بالا رود با اصل وحدت منافاتی ندارد؟!

پ.ن:  از همه کسانی که به هر طریقی توفیق خدمت در هیات‌های عزاداری امام حسین(ع) را دارند و برای اعتلای روزافزون این نهضت و قیام جهانی خدمت می‌کنند  التماس دعا دارم

/ 4 نظر / 18 بازدید
ورامین نامه

سلام وقت بخیر وبلاگ خوبی داری خوشحال میشم به سایت ما هم سری بزنی هم تو وبلاگت لینکش کنی تا دیگران بیشتر با شهر ما آشنا بشن هم توش عضو بشی و از امکاناتش استفاده کنی

گنجی

سلام بر شما خدا قوت ایام عزای حسینی تسلیت باد.

معتمدی

السلام علیک یااباعبدالله الحسین(ع)

امیر حسین طبرسا

سلام : با مطلبی تحت عنوان باز این چه شورش است بروزم...منتظر حضور سبز و گرانقدرتان هستم