عرصه رشد و شکوفایی گرگان زمین..

عرصه رشد و شکوفایی گرگان زمین..

این روزها انقدر مناسبت و مراسم و نشست و جشنواره در این شهر بود که تا میامدم هر کدامشان رو بازتاب بدم نوبت بعدی میرسید...!

ولی جداً حیفم میومد که اینها رو بازتاب ندم و اطلاع رسانی در این خصوص رو وظیفم میدانستم... برنامه ها و نشستها و مطالبی که طی این چند روز شاهد برگزاری، طرح و بیان اون بودم بی شک زمینه ای آماده برای رشد و شکوفایی منطقه خواهد بود؛ هر چند که اصرار و مداومت شرط به ثمر نشستن این زمینه هاست.

1- مراسم "روز گرگان" که در روز 20شهریور و با شکوه و عظمت خاصی در محله سبزه مشهد زیر سایه سار چنار کهنسال محل برگزار شد. در این آیین که با سخنرانی و حضور جمعی از مسئولین گرگانی و علاقمند به توسعه و رشد شهر و استان حضور داشتند از تعدادی از چهره های برتر گرگان زمین تقدیر بعمل آمد

2- دومین جشنواره "وبلاگنویسی گرگان" که 27 شهریور با موج موج احساس و شور علاقمندان به توسعه استان در تالار اندیشه موسسه میرداماد واقع در جنب حوزه علمیه امام خمینی برگزار شد؛ مراسمی که با حضور تنی چند از اعضاء شورای شهر گرگان خانم عبدالهی و  آقایان علی کلاتی، حبیب اله قلیشلی، مهندس عبدالرضا چراغعلی، مهندس ذبیح اله میقانی، ناصر گرزین، مصطفی سبطی و میهمان ویژه مراسم جناب آقای موذنی فرهنگی و عضو شورای اسلامی شهر گالیکش و سخنان مهندس علی نصیبی همراه بود.

نواخته شدن سرود زیبا و پرشور "روز گرگان" توسط گروه موسیقی و نمایش کلیپی زیبا که هنرنمایی مجتبی ایزدی بود از دیگر بخشهای این مراسم بود؛ پس از قرائت بیانیه این جشنواره توسط احسان ارشاد مدیر وبلاگ گرگان امروز، به نفرات برتر وبلاگنویسی جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

3- اختتامیه مسابقه عکاسی "ترنم بندگی"؛ این مراسم در انتهای جشنواره وبلاگنویسی برگزار شد و با معرفی و تقدیر از نفرات برتر این مسابقه که با موضوع "رمضان و معنویت" بود، به پایان رسید.

4- نشست "اسناد خانوادگی و هویت ملی" که از اثرات همت جمعی از علاقمندان و فعالان جمع آوری اسناد تاریخی و هویت باستانی منطقه "گرگان و استراباد" طی سالیان اخیر بوده است، 28 شهریور در تالار اندیشه موسسه میرداماد و با حضور آیت اله نورمفیدی و جمعی از خانواده های گرگانی که بخشی از اسناد هویتی خانوادگی خود را به مرکز اسناد موسسه میرداماد اهداء کرده اند برگزار شد. گفتنی است که در این مراسم آقایان "رحمت اله رجایی" پژوهشگر و محقق و تاریخ نگار و نیز "محمود اخوان" محقق و پژوهشگر و بانی ثبت و جمع آوری اسناد هویتی در استان و شهر گرگان سخنانی را در خصوص اهمیت این امر ارائه کردند. لازم به ذکر است که پیش از این "مرحوم آیت اله سیدمحمد رییسی" اسناد خانوادگی خود که ریشه ای 800 ساله در گرگان زمین دارند را پیش از رحلت به مرکز اسناد میرداماد اهداء کرده بودند و در این نشست ضمن قدردانی و ذکر یادی از ایشان، از خانواده های بابایان و باقری نیز که اسناد قدیمی و هویتی و خانوادگی خود را اهداء کردند نیز تقدیر بعمل آمد.

در پایان نیز اسناد خانوادگی ایشان که در نمایشگاه تالار به نمایش درآمده بود مورد بازدید شرکت کنندگان در این نشست قرار گرفت.

و اما در روزهای آینده:

1- مراسم بازی های بومی و محلی؛ که در تاریخ 31 شهریور و در دهکده زیبا و فرهنگ پرور "نصرآباد گرگان"  و به همت مردم و شورای اسلامی روستا برگزار خواهد شد... فرصتی که از دست دادن حضور در آن برای هر علاقمند به فرهنگ و آداب و رسوم این دیار تاریخی جای خسران خواهد بود.

2- جشنواره وبلاگنویسی کفشگیری؛ خبر برگزاری این جشنواره که به همت جمعی از فعالان عرصه فرهنگ و توسعه این روستای با اصالت ، تاریخی و با فرهنگ غنی منطقه گرگان برگزار خواهد شد، طی روزهای آینده همراه با روز و ساعت آن متعاقباً اعلام خواهد شد..

/ 14 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هانی رهبر

[گل][گل]

یسنا

سلام .خیلی خوشحال شدم که در دنیای مجازی با همشهری آشنا شدم ...و خوشحال تر اینکه تبلیغ جشنواره بازی های محلی رو وبتون گذاشتین .جای بسی خوشحالی است از حسن انتخابتون بابت اسم زیبای وبتون ....

رضوان

مهندس گزارش مفصلی میدیا[قلب]

ناعمه

سلام من که دلم نمیاد نیام اینترنت و به وب دوستان سر نزنم- باز اومدم کاش ما هم توی یکی از این مراسم ها شرکت میکردیم یعنی میتونستیم شرکت کنیم و افتخار بیافرینیم.... شاد زی تا بعد[خداحافظ]

فرزانه

[گل][گل][گل]

90گرگان

90 گرگان با مطلب تخریب و غارت کاروانسرای رباط سفید(سرعلی آباد) بروز است.

دوازده شب گرگان

[گل][گل][گل] سلام. هفته دفاع رو به شما و هر كس براي آرمان و ارزشش مي جنگه تبريك مي گم. .......... آمديم،نبوديد،رفتيم. وعده ما بهشت. [گل][گل]

مریم

سلام. وبلاگت بیخوده. خود شیفتگی هم حدی داره.

رامین نظری

[گل][گل][گل]

فیروزفرد

با سلام ودرود جناب اقای مصلحی از جمع بندی گزارش بمناسبت روز گرگان سپاسگزارم .موفق باشید