مسئولیتهای متقابل گلستانی ها و مرکزنشینان

طی سالهای اخیر و تبدیل منطقه به استانی نوپا که به زودی وارد سومین دهه از تاسیس آن می شویم، بسیار سخن گفته شده است که این استان نیازمند انجام کارهایی زیربنایی برای توسعه متوازن و همپای با استعدادها و ظرفیتهای موجود در آن می‌باشد.

این مهم با وجود نیروهای توانمند و اثرگذار در مرکز که توجهات را به درون استان جلب کند میسر است و وجود نیروهایی خوش سابقه در مرکز می‌تواند به تسریع امر توسعه کمک قابل توجهی نماید. متاسفانه در دوره ای برغم وجود دو نماینده(وزیر) در هیات دولت، آنچنان که انتظارش می‌رفت استفاده ای از ایشان نشد و برغم اینکه در جاهایی اتفاقات مثبتی هم افتاد ولی از انتظار و کارهایی که می‌شد انجام داد تا کارهایی که شد فاصله زیادی بود و اتفاقات مثبت روی داده با آن ظرفیت بالایی که در نیروهای مرکزنشین گلستانی وجود دارد، تطابقی نداشت که نباید از مسئولیتهای نیروهای حاضر در استان در یاری رساندن به آنها و حمایت از آنها حتی برغم اختلاف سلیقه ها غافل شد که در بسیاری از استانهای توسعه یافته شاهد این موضوع هستیم و در غیر اینصورت شاکله توسعه استان درگیر اختلافات خواهد شد .

حال و با گذشت قریب به یک سال از روی کار آمدن دولت یازدهم و حضور نماینده‌ای شایسته از استان در شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان –به عنوان مهمترین تشکل غیردولتی کشور- و در سمت نائب رییس سازمان، دست راست و جانشین مهندس ترکان که در دولت نقش مغز متفکر اقتصادی و اجرایی را داراست این  انتظار دو چندان می‌شود؛ انتظاری که البته می‌تواند موجب جهشی عظیم در توجه دولت به ظرفیت های انسانی، اقتصادی و طبیعی استان شود.

هرچند که همگان بر این امر واقفند که حضور مهندس حجت الله عامری در جایگاه نائب رییس سازمان نشات گرفته از شایستگی‌های فردی بوده و تشکیلاتی به حمایت خاص سیاسی از او نپرداخت که در جایگاه نیابت رییس سازمان قرار گیرد ولی نباید این نیروی بالقوه را رها نمود و نسبت به این مهم یعنی قرار گرفتن ایشان در این جایگاه بی تفاوت گذشت چرا که می‌بایست با تقویت و حمایت بیش از پیش او در استان و کنار گذاشتن رقابت‌های موجود که بعضا رنگ و بوی رقابت هم ندارد، نسبت به امر توسعه استان تسریع بخشید و موجبات دلگرمی و حمایت از نیروهای شایسته استان و در این برهه زمانی –حجت الله عامری- را فراهم آورد.

از طرف دیگر با وجود پتانسیل‌های فردی که ذکرش شد، این موضوع –قرارگیری در این جایگاه مهم- تکالیف و مسئولیتهایی نیز متوجه نائب رییس گلستانی سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌کند تا نسبت به استان خود که بارها عرق و علاقه خود را نسبت به آن ثابت کرده است، بیش از پیش از فرصت استفاده نماید و با ادامه رایزنی‌های گسترده و بیشتر و برقراری ارتباطی که در مرکز دارد، به شناسایی و باز نمودن پای مدیران کشوری و توجه دادن آنها به استان و نیز سرمایه گذاران و آشنایی آنها با توانایی بالقوه زیادی که در این خصوص در استان وجود دارد اقدام نماید.

برگزاری همایش توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی نمونه و نشانه ای بود از نگاه، توانایی و نقش عامری در جلب توجه مرکزنشینان به استان که امیدواری‌های زیادی ایجاد کرد به برقراری این مسیر که امید است در این راستا با حمایتهای درون استانی از نیروی قابل و توانمند استان و تحرک بیش از پیش عامری در مرکز، شاهد توسعه استان در مدت زمان کوتاهی باشیم.

این مطلب در تاریخ ۰۹ آبان ۱۳۹۳ در پایگاه خبری گرگان خبر منتشر شده است.

/ 1 نظر / 15 بازدید
احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.