شوراها نماد مردم‌سالاری

شوراها نماد مردم‌سالاری

شوراهای اسلامی شهر و روستا که حداقل در شش اصل از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی به صراحت آمده، نماد مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی می‌باشد. امری مهم و اساسی که هر چند با تاخیر اما با تدبیر  هرچه تمام از سال 78 شکل گرفت و تا به امروز 3 دوره از آن گذشته است .

با توجه به نقش و اهمیت جایگاه شوراها که قانون‌گذار آن را بر پایه مشارکت و دخیل کردن مردم در امور اجرایی می‌داند(اصل هفتم) و دایره اختیارات آن را در تمام امور شهری می‌داند(اصل100 و 101) و حتی برخی از شوراها به عنوان پارلمان محلی یاد کرده‌اند(با توجه به اصول صریح 102-103-106) و همین موضوع -پارلمان محلی بودن شوراها- کافیست بر درک اهمیت والای جایگاه  شوراهای اسلامی در تضمین دموکراسی و مردمسالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی؛

در همین راستا "وبلاگ خلیج گرگان" بر آن شد تا با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا و ضرورت مشارکت و اظهارنظر اقشار مختلف مردم و صاحب‌نظران اجتماعی از عملکرد نمایندگان خود در پارلمان محلی، عملکرد اعضای  شوراهای اسلامی شهر گرگان در دوره سوم  را به نظرسنجی گذاشته و میزان رضایتمندی از عملکرد اعضاء محترم شورای اسلامی گرگان در دوره سوم  را بزودی در این وبلاگ دایر نماید.

/ 5 نظر / 22 بازدید
عمو علی

[گل][گل][گل] سلام علیکم [گل][گل][گل] ........................................................... بسوز ای دل که امروز اربعین است / عزای پور ختم المرسلین است قیام کربلایش تا قیامت /سراسر درس، بهر مسلمین است اربعن حسینی تسلیت باد یا حسین (ع)

فرزاد

دمت گرم سید.. بازم حرکتهای متحورانه میخوای انجام بدی[نیشخند][نیشخند]

باز باران...

انتخابات نزدیکه[سوال][ناراحت]

بابک

مرسی برادر لطف کردید