آذر ماه؛ ماه قیام گرگان زمین

در حدود 4 دهه که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد متاسفانه قیام 5آذر مردم گرگان همچنان مغفول مانده و قیام ورامین و تبریز و قم و ... مطرح شد ولی قیام مردم گلستان در هیچ کتاب درسی نیامد! محقق و تاریخ نگار هم استانی مان آقای غلامرضا خارکوهی و برخی دیگر روی این موضوع بسیار همت گماشته اند. برای طرح آن عده ای به جای اینکه پیگیر اصل طرح این موضوع در کتب درسی و نشان دادن نقش مردم این دیار باشند به دنبال حاشیه رفتند و صحبت از جایگزینی آن با روز گرگان شدند غافل از اینکه آداب برگزاری روز گرامیداشت شهداء قیام، تفاوت ها با جشن روز گرگان دارد.

به هر روی یک بار دیگر در آستانه 5آذر آنچه مغفول و مظلوم تر می‌نماید 5آذر و خون شهداء قیام بزرگ گلستانی هاست.

یک بار دیگر در آستانه 5آذر ، یاد شهداء عظیم الشان این روز و نیز سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره) را گرامی می داریم.

پ.ن: حیف است یادی از معلمی پرتلاش که بر بسیاری از شهروندان گرگانی حقی دارد را نکنم؛ معلمی فرهیخته که با وجود اینکه دبیر ریاضی بود ولی اهل قلم و نویسنده هم بود.

اورجعلی علیمحمدزاده نویسنده و شاعر معاصر که چهل روز پیش پس از طی دوره ای بیماری دار فانی را وداع گفت و بسیاری از دوستداران خود را در غم فرو برد. یادش گرامی!

/ 1 نظر / 42 بازدید
موذن

سلام با دو مطلب : شايد فرجي باشد و چشمها را بايد شست نه جاده ها را تغيير به روز و منتظر نگاه سبزتان هستم بهترين آرزوهايم تقديم تان شادوتندرست باشيد