تا انتخابات(4)؛ توسعه پایدار

تا انتخابات(4)

توسعه پایدار

ظاهرا این دوره از انتخابات شوراها برای بسیاری به مساله ای بسیار جدی و مهمتر از دفعات پیشین تبدیل شده و یقیناً آن را خاکریزی برای هدفهای موردنظر بعدی در نظر گرفته‌اند؛ اما واقعیت این است که متاسفانه شهر ما در گذر از همین توجه نداشتن به موضوع اصلی -یعنی مدیریت شهر در شوراها- آسیب جدی دیده و خواهد دید و چنانچه شورای شهر را افرادی در دست بگیرند که نیت آنها صرفاً غیر از شورای شهر باشد و یا برنامه‌ای درخور شان اداره شهر نداشته باشند بطور قطع و یقین طی سالهای آتی وضعیتی به مراتب بدتر از دوره‌های گذشته مدیریت شهری در این شهر خواهیم داشت.

آنچه که این بار باید مدنظر منتخبین دوره جدید شورا قرار گیرد اجرای طرح‌هایی برای رهایی گرگان از ترافیک و ارائه طرح‌هایی قوی در این خصوص و مدیریت حاشیه‌سازیهای بی‌سابقه در اطراف گرگان و نیز از همه مهمتر و حیاتی‌تر ارائه طرحی برای نجات گرگان از خطر سیلابهایی است که بزودی به بزرگترین معضل شهر گرگان تبدیل خواهد شد! مساله‌ای که طی یکی دو سال اخیر و با وجود هزینه‌ها و کارهایی که در سطح شهر از جمله بصورت احداث کانالهای هدایت آبهای سطحی انجام شد ولی اینها دیگر گره‌گشا نخواهد بود؛ بلکه آنچه در این خصوص نگاه کارشناسان را به خود جلب کرده، حجم بالای ساخت و ساز در ارتفاعات گرگان و زیارت است که با کاستن از پوشش گیاهی سیلابهای امروز را چندبرابر خواهد کرد و این امر جز توجه به مقوله توسعه پایدار و متوازن گرگان زمین نخواهد بود.. امری که ظاهراً در هیاهوی جمع‌آوری آرا جز از سوی تعدادی از علاقمندان واقعی گرگان زمین مشاهده نمی‌شود. افرادی که نام آنها با گرگان‌زمین عجین شده و صرفاً به توسعه پایدار گرگان و نه چشم به مطامع و اغراض پشت پرده که چندان بر رای‌دهندگان فهیم پوشیده نیست.

/ 3 نظر / 9 بازدید
عمو علی

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دعوت نامه امروز تولد فاطیما خانم دختر دوست وبلاگی مان زهرا خانم مدیر محترم وبلاگ دوستانه http://doostaneh1.blogfa.com/ است. خواهشمند است برای شرکت در جشن تولد فاطیما خانم ساعت 21 امشب در وب تولدها حضور به هم رسانید. نشانی وبلاگ تولدها http://aliakbarforghani.mihanblog.com/ است. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

رجبی استراباد

رای ما علی نصیبی

احمدی

مهندس چراغعلی و حسین ربیعی منتخب جامعه مهندسین