فرصتی برای کاهش شکافها

اینکه می گویند از حرف تا عمل فاصله زیادی است شاید بسیاری از اوقات حرف نادرستی نباشد ولی بسیاری از اوقات هم همین گفتگوهاست که می تواند رقم زننده سرنوشتی باشد؛ سرنوشت یک جامعه، سرنوشت جوانان یک سرزمین، مرتفع شدن سوءتفاهمات و بدست آوردم زبانی مشترک بین دو نسل و... همین که در همین حرف ها و هم اندیشی ها فرصتی ایجاد می شود تا دیدگاههای مختلف طرح شوند و اندیشه های متنوعی فرصت بیان پیدا کنند، غنیمت بسیار ارزشمندی است. چه بسا سوء برداشتهایی که فقط و فقط از گذر حضور و طرح مسائل و ابهامات و بعضا پیشنهادات در همین هم اندیشی ها و جلسات برطرف می گردد. چه بسا مدیران و تصمیم گیران در همین نشستها و جلسات از مشورتها و اندیشه های حاضر نهایت بهره راببرند و از خطاهایی که می روند برگردند و این راه نامی ندارد جز قابلیت های مدیریتی؛با توجه به چندین سال که از دور دستی بر فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی داشتم همیشه سوالی برای من و شاید برخی دیگر پیش می آمد که چرا نباید دستگاهها و نهادهای مختلف از حضور فعالین آن عرصه بهره ببرند و نهایت امر با اتخاذ بدترین راهکارها خود و دستگاه تحت مدیریت خود را به سوی ناکجا سوق دهند و همانطور که گفتم از برآیند افکار و سلایق مختلف استفاده ننمایند؟!

با بررسی عملکرد برخی از مدیران طی سالهای اخیر، به ویژه در خصوص نهاد تاثیرگذار "مشاور جوانان" که مسیر ارتباطی مستقیم با استاندار و بالاترین مسئول اجرایی استان است و از دوره های قبل با این نهاد -مشاور جوانان در دوره های قبل- آشنا بودم، حضور علی نصیبی در این سمت -مشاور جوان استاندار گلستان- را متفاوت و واقعا موثر دیدم هر چند که این رویه از طرف شخصی چون او دور از انتظار نبود؛ اینکه در جایگاهی که همگان و با توجه به سبقه قبلی انتظار رفتارهای تنگ نظرانه سیاسی داشته باشند ولی درست خلاف آن عمل کنی نامی جز موفقیت بزرگ ندارد، که باید بر این فعال نام آشنای عرصه های فرهنگی و اجتماعی تبریک گفت. آنجا که سلایق مختلف فرهنگی در جوانان یک سرزمین کنار یکدیگر و دوش به دوش هم دردهای خود را بیان می کنند جای دست مریزاد بر متولی گرد هم آورنده این جمع دارد.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: طی یک ماه اخیر به دلیل مشغله های فراوان شخصی و کاری -و با وجود اینکه از دوری از نوشتن به شدت در عذاب بودم- موفق به طرح مطالبم نمی شدم که در همین جا از همه دوستانی که به این وبلاگ سر میزدند و بنده را با پیام های خود مورد لطف قرار میدادند پوزش می طلبم.

/ 1 نظر / 89 بازدید
niloofar

مطالبتون خيلي خوب بود بازم سر ميزنم. اگه خواستید به منم یه سری بزنید.