دیدگاه بهشتی در مورد روحانی

دیدگاه بهشتی در مورد روحانی

امروز بین شبکه ها، سخنرانی آرشیوی از شهید دکتر بهشتی که در شبکه3 به مناسبت سالروز شهادت ایشان در 7تیر پخش میشد، نظرم را به خود جلب کرد. زمان سخنرانی احتمالا مربوط به همان سال 61 و یا 60 بود. در اطراف تریبون جمعی از جوانان به سبک سخنرانی های آن زمان، جمع شده بودند و فضای ماه‌ها و روزهای آغازین جنگ تحمیلی کاملاً در آن پیدا بود. 

ایشان به عنوان یکی از معماران اصلی انقلاب که نگاه روشن بینانه‌اش پس از 30سال هنوز هم در اقوال بسیاری از مردم است و هر چند عده‌ای قلیل با تخریب ناجوانمردانه او از ابتدای انقلاب به بهانه‌های مختلف سعی در ضربه زدن به اندیشه او داشتند و تا از پای درآوردن جسمش از میدان خارج نشدند؛ هرچند که امثال بهشتی به راهش ادامه دادند و به همین دلیل همچنان انقلاب به مسیر خود ادامه می‌دهد.

در این سخنرانی ظاهراً معروف -زمان و مکان آن را متوجه نشدم- که نقش روحانیون در مسیر پیش روی انقلاب را ترسیم می‌کرد. مطالبی که به نقش روحانیت در دفاع از حقوق اساسی مردم و اسلام تاکید داشت. هرچند که بسیاری از آنها در طول سه دهه پس از پیروزی انقلاب پیاده شده اما جا دارد برای حفظ ذهنیت مثبت مردم از این جایگاه به صیانت از آن بپردازند.

اگر خواسته باشم گریزی به اوضاع امروز جامعه ایران داشته باشم باید گفت یکی از ویژگی‌های این قشر عموماً برخورد همراه با صبر، مدارا و ملاطفت است و شاید اعتماد مردم طی بیش از سی سال پس از انقلاب و اعتماد مردم در انتخابات اخیر از همین امر نشات گرفته باشد.

به هر ترتیب امروز سالروز انفجار تروریستی و شهادت دکتر محمدحسین بهشتی رییس وقت قوه قضاییه بود که یکی از نمادهای حاکمیت جمهوری اسلامی به عنوان یک حکومت مردمی و عدالت محور محسوب می‌شوند.

/ 10 نظر / 11 بازدید
میرداماد

باعرض سلام و خسته نباشید ضمن دعوت از جنابعالی لطفا مطلب ذیل جهت اطلاع رسانی رادر خبرهاتون درج بفرمائید با تشکر موسسه فرهنگی میرداماد در راستای رسالت خویش برای تبیین معارف دینی در نظر دارد نشستی با موضوع” شاد زیستن از منظر قرآن” برگزار نماید سخنران: استاد محمد حکیمی زمان: شنبه ۱۵ تیرماه ساعت ۱8 شرکت برای عموم آزاد می باشد

مرتضی عربی

خدا رحمتشون کند

مرتضی عربی

خدا رحمتشون کند

افغان طلوعی

دوست داریم مهندس

افغان طلوعی

مهندس راستی نظرت کدوم روحانی بود؟ لباس روحانیت یا شخص دکتر روحانی؟

سمیه گلبینی مفرد

سلام دوست عزیز حتما یک سر به وبلاگم بزن و در مورد اولین پست نظر بده مطمئنم که خاطرات خوبی برات تداعی میشه تازه یک هدیه هم داره این نظر سنجی منتظرت هستمااااا

رحمان ویزواری

[گل][گل][گل][گل][گل]

محمد رضایی

ایشان همون بهشتی هستند که با پسرش اونطوری رفتار کردن؟

محمد رضایی

[گل][گل]

حامد سالاری

مهندس خوش نوشتی.. این دگر برتر بود[گل]