تا انتخابات(1)

تا انتخابات(1)

این روزها با نزدیک شدن به ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا شور و حال خاص این ایام در حال فراگیر شدن است. مساله‌ای که شاید در سالیان گذشته به این شکل نبود ولی این بار به دلیل همزمانی این دو انتخابات از حرارت کمی و کیفی بیشتری برخوردار شده است. البته که جنس این دو انتخاب با هم تا حدودی متفاوت است و اولی از جنس ملی و دومی پارلمانی محلی است، که اختیارات و وظایفی فراتر از آنچه که تاکنون شاهد بودیم دارند.

شوراها که با تاخیری چندساله به جریان افتاد در طی سالهایی که از عمر آن سپری شده، فراز و نشیبهای بسیاری را به خود دیده است و روز بروز به ناکامی ها و نقاط قوت خود و جایگاه و اختیارات خود واقف شده است، نهادی نوپا که با وجود ناکامی‌ها از نقاط قوت بسیاری نیز برخوردار است..

با عنایت به این موضوع مهم و اهمیت ملموس آن برای شهروندان و قابل درک بودن خدمات و وظایف این نهاد، طی مدت زمان کمتر از 40روز تا این رخداد مهم به سوابق و نگاه افراد و جریانات اجتماعی مختلف حاضر در این دور از انتخابات شوراها خواهم پرداخت..

---------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن: روز معلم را برخی تعبیر به هفته گرامیداشت مقام معلم کرده‌اند و برخی نیز روز معلم نامیده‌اندش. تفاوتی ندارد چه روز معلم و چه هفته معلم؛ مهم انتخاب روزی است که به نام معلم اخلاق و ادب، استاد مرتضی مطهری خورده است؛ هرچند که از اساس معلمی بدون این دو صفت وجود ندارد و الا جاعل این نام مقدس است.

روز و هفته‌ای که یادآور زحمات و تلاشهای بی‌دریغ پدران و مادران دوم هر فرد و روزی برای تقدیر از خدمات و زحمتهای این سفیران هدایت جامعه ایرانی شده است.

به هر ترتیب یاد و خاطر تمامی روزها و ساعات سپری شده با معلم بخیر و گرامی باد و این ایام بر کام تمامی معلمان خوب شهرمان شیرین و فرخنده باد.

/ 3 نظر / 13 بازدید
سمیه گلبینی مفرد

امیدوارم طبق معمول هر چهار سال یک بار تموم در و دیوار پر از چسب و کاغذ نشه که واقعا محیط شهر رو زشت و زننده میکنه را های بهتری هم واسه تبلیغات هست ........ موفق باشید مدیر وبلاگ دوست داشتی به ما هم سر بزن

ناشناس

سلام و خداقوت وبلاگ خوبي داريد موفق باشيد جناب مهندس مصلحي[گل]