رفتار متناقض غربی ها

مسایلی که این روزهای کشورهای خاورمیانه و مسائلی که در آنها می گذرد چندان روایت غریبی نیست و این رفتارهای غربی ها حداقل برای مردم این منطقه از جهان آشنا و شناخته شده است و معیارها و اشل های دوگانه آنها در بین کشورهای خاورمیانه به خوبی روشن است. از نگاه آنها در جایی تظاهرات مردمی را برای دموکراسی و در جای دیگر مساله داخلی عنوان می کنند. در جایی اعدام و زندانی کردن مخالفین ناقض اصول حقوق بشری است و در جای دیگر باز هم مساله داخلی! و اخیرا این معیارها اشکال خشن‌تری هم یافته است؛ روایت سربریدن هایی که به نام مذهب می‌گذارند تا در جایی سر بریدن انسان ها با اغماض روبرو می شود و در جای دیگر برای سر بریدن انسانی دیگر دستور حمله و تجاوز به یک کشور صادر می‌شود و این معیارهای دوگانه به اشکال مختلف ادامه دارد؛ ایرانِ حامیِ حزب الله و سوریه، حامیِ تروریست؛ و حامیان و یارانِ داعش، همراهان ائتلاف ضدتروریسم و خشونت! جالب اینکه این نیروهای گاه دولتی و گاه شبه نظامیان افراطی در قامت زمینه سازان برای تجاوز بعدی تلقی می شوند (افغانستان و عراق و...) این مسائلی که ذکر شد امروز در جای جای خاورمیانه و البته سایر نقاط جهان دیده می شود، از لبنان، سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان گرفته تا یمن و بحرین و عربستان.

هر جا که بتوان جوی را ملتهب کرد و نفوذی به دست آورد عمال آنها وارد می شوند. گاه همین نیروهای به ظاهر اسلامگرا همراه دولت مستبد و ضد مردمی و گاه در شکل  شبه نظامیان علیه دولت مرکزی(عراق و سوریه) و همیشه این نیروها مطلوب و باب طبعشان برای جنگ و غارت و در پشت پرده آن غارت ثروتهای کشورها هستند! و البته همیشه یک طرف دارند و آن هم مردم بی‌دفاع و مظلومی هستند که یا مورد کشتار قرار می‌گیرند یا به زندان و اعدام محکوم می شوند!

با همه این سرکوب ها و خشونتها که با حمایتهای واضح قدرتهای فرامنطقه انجام می‌پذیرد و تناقض های آشکار در عمل و گفتار غربی ها، موج بیداری مردمی و آگاهی آنها که تاکنون کمتر به این شکل وجود داشت ادامه دارد.

پی نوشت: با وجود رفتارهای درست و منطقی هیات ایرانی، مواضع مغرضانه غربی ها برای ما هم به شکلی همچنان ادامه دارد و البته با توجه به سابقه ای که از آنها داریم چندان هم غیرمنتظرانه نبود. جنگ تحمیلی به ایران هم از مواردی است که بسیار بررسی شده و بسیار جا دارد بیش از این بررسی و تحلیل شود تا این معیارهای دوگانه بر مردم جهان روشن تر شود.

/ 4 نظر / 13 بازدید
گنجی

سلام بر شما و خدا قوت ای کاش بتوانیم به این چند جمله توجه کنیم تا زیبایی زندگی را عمیقا احساس کنیم امروز هرگاه خواستید کلمه ای ناخوشایند به زبان آورید ، به کسانی فکر کنید...

گنجی

سلام بر شما و خدا قوت ای کاش بتوانیم به این چند جمله توجه کنیم تا زیبایی زندگی را عمیقا احساس کنیم امروز هرگاه خواستید کلمه ای ناخوشایند به زبان آورید ، به کسانی فکر کنید...

موذن

سلام با مطلب "آتش در گندمزار " به روز و منتظر نگاه سبزتان هستم .شادوتندرست باشيد