گره ترافیک گرگان گشوده می شود؟

فقط کمی تردد در سطح شهر گرگان نشانه های نابسامانی در حل وضعیت ترافیک را به هر ناظر و شهروندی آشکار می‌سازد. طی سالهای گذشته برای کاهش این معضل کارهایی انجام شد ولی به نظر می رسد اثرات آنها مقطعی و کم بوده است. اقداماتی هر چند کوچک که می‌تواند به حل گره‌های ترافیک گرگان حداقل بصورت مقطعی کمک نماید و متعاقب آن اقدامات اساسی برای تسهیل تردد شهری انجام شود.

یکی از بهترین شیوه های کنترل ترافیک که در سایر شهرها دیده می شود، یک طرفه کردن برخی خیابانهای مهم که قابلیت تعریض ندارند است و جایگزینی مسیرهای دیگر که این مورد در گرگان کمتر انجام شده است و پیشنهاد می شود خیابان شهدا و خیابان شهید رجایی در مرحله اول گزینه این طرح باشند. همچنین کنترل ترافیک به وسیله استفاده از چراغهای راهنمایی در میادین پرتردد علاوه بر چهارراه های اصلی از راهکارهای مقطعی برای این معضل است که این مورد هم کمتر به آن توجه شده است که ابتدائا می توان با میدان ولیعصر شروع و در میادین دیگری چون سرخواجه و معلم هم استفاده نمود. یکی دیگر از موارد دیگر که در ارتقاء فرهنگ ترافیک عمومی می تواند مثمر واقع شود، استفاده از چراغ تردد عابرین پیاده است که در این مورد به هیچ وجه در گرگان استفاده نشده که این امر با مرور زمان و به ترتیب اولویت در  چراغهای راهنمایی سطح شهر مفید خواهد بود و بر شهروندان هم در طول زمان کوتاهی مواهب این چراغها، روشن خواهد شد. چراغهایی که با کار گذاشتن آنها و تنظیم آن شاهد بهبود وضعیت تردد عابرین پیاده و اصلاح فرهنگ خواهیم بود.

در پایان لازم است ذکر این مهم که این سه اقدام  پیشنهادی همانطور که در بالا آوردم مقطعی بوده و متعاقب آن باید کارهای اساسی برای حل مشکل ترافیک انجام داد.

/ 3 نظر / 17 بازدید
زیتون

سلام منتظرنظرت درباره انقلاب دردرمان بیماری ها با تغذیه درمقابل سم هستم Khorsand.org

مهدی اورسحی

سلام قلمت سبز کفشهایم را چه کسی سوغات می گیرد نامم را چه کسی خاکم را ...

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

با سلام و خسته نباشيد خدمت مدیریت محترم پایگاه خبري تحلیلی رادکانا افتخار دارد در ليست دوستان شما لينک باشد در صورت صلاحديد ما را در صف دوستانتان لينک و به ما ابلاغ فرماييد تا متعاقباً شما هم لينک گرديد. پایگاه خبری تحلیلی رادکانا بروزترین اخبار منطقه را بر روی خروجی وبسایت خود قرار می دهد. آماده همکاری و درج مطالب شما در پایگاه خبری خود هستیم. با تشکر پايگاه خبري تحليلي رادکانا http://www.radkana.ir